The Matrix (1999) 1080p Türkçe Dublaj izle

Matrix 1080p Türkçe Dublaj izle

Reklamı Geç

Video az sonra yüklenecektir.  Tanıtımı geç  »

Sorun Bildir
Sinema Modunu Açın
Sinema Modunu Kapatın
Devam Filmleri (Matrix)
Film Adı Yılı Tür IMDB Oy
The Matrix
Matrix
1999 Bilim Kurgu 8,7 1448
The Matrix Reloaded
Matrix Reloaded
2003 Bilim Kurgu 7,2 1463
The Matrix Revolutions
Matrix Revolutions
2003 Bilim Kurgu 6,7 1171
Yorum yapın

Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir. Lütfen üye değilseniz üye olunuz, üye iseniz giriş yapınız. (Yukarı sağ)

Film Hakkında ... Yorum yapılmış. Bu yorumlara ... cevap verilmiş.
Bu ay
yazdı

Muazzam, tüm zamanların en iyi Bilim-kurgu filmlerinden. Bir başladınızmı nasıl bittiğini bile anlayamıyorsunuz. Adeta yaşıyorsunuz. Çok derin anlamlar barındıran bittikten sonra düşünmeye sevk eden yapısıyla dönemine göre üstün grafikleriyle bir başyapıt diyebilirim. Bence bir filmden ötesi ister istemez insan gerçekten sorguluyor, gerçekle de inanılmaz bir bağlantısı var. Seçim ve kader... Gerçeklik ve Hayal... Ne demek istediğimi filmi izledikten sonra anlayacağınıza eminim. Kesinlikle herkesin izlemesi gereken bir film. Ayrıca geçtiğimiz günlerde Matrix filminin üçlemesinin yeniden çekileceği haberleri basına yansıdı. Film tekrar çekilmeli mi? Neden olmasın yani günümüz teknolojisi baz alındığında mükemmel gerçekçilikle çekilmiş bir Matrix izlemeye hayır demem ama... Bence Matrix evreni asla tekrarlanamaz...Son olarak filmde çok beğendiğim bir replikle kapatmak istiyorum "Yolu bilmekle, yolda gitmek arasında bir fark vardır."

İki ay önce
yazdı

hayatımda izlediğim en güzel film oyuncular harika özellikle NEO , TRİNİTY VE MORPEHUS

İki ay önce
yazdı

720pizle.com ve webteizle.org Farkı ellerinize sağlık başka söze gerek yok. Admin beyler her şey süper de şu yeni açılan sekme reklamanına son verseniz yıllardır bıktık.

Adminin Cevabı: webteizle'de bu yüzden fazla reklam ve popup reklam yok oradan izleyin lütfen

Son Altı ay içinde
yazdı

Çıktığı ilk günden beri; senede 4 kere izliyorum.

Son Altı ay içinde
yazdı

Aksiyon sahnelerinden çok senaryosu çok hoşuma gitti.Şu ana kadar izlemediyseniz üzersiniz hemen izleyin.

Son Altı ay içinde
yazdı

İlk filmi dahil tüm filmlerini matrix 1 2 3 çıkar çıkmaz sinemada izlemiştim. En az 30 defa izledim birazdan yine izleyeceğim.Bence gelmiş geçmiş yapılan en iyi filmdir.

Son Altı ay içinde
yazdı

Film süper ve inançla seçimle birşeylerin olacağını söylüyor. Yani alacağımız hayat dersi belkide şudur mesela kendine güvenirsen bi işi bitirirsin başarırsın anlamı çıkardım ben yani orda filmden bi parçası inanç la düşünerek bişeyleri hayali şeyleri yapmak bana bunu anlattı kendine güvenirsin (inanç, düşünme, yönetme = güvenmek) ve başarırsın. Ayrıca film başımı ağrıttı :D Efekt, Ses, Efekt! :D Ama iyiydi yani :D

Spoiler butonuna filmi izlemeden önce tıklamamanızı öneririz.
diyelim ki matrixe bağlandık ama o sanal dünyanın içinden uzaya gidip adam sonra film bitiyor. Peki yaa önceden hatta çok önceden matrixe bağlanmadığı an bağlancakken o an geçmiş olmazmı şimdiki anda ? Diyelim ki geçmişi görüntüleyen yaratılmış bir gezegen var ve ordan ışınlanmak mümkün ve sanal şey gerçek hayatta görüntüleniliyo? Hiç garip değil mi? Acaba sanal şey gerçek hayattaki adama vurabilirmi? Bu da aynı paradox konu olan pinokyo''nun "Benim burnum şimdi büyüyecek!" diyip hem yalan söylemesi hem de doğru olması gibi karışık konulara yakın yada tam aynı zorlukta...

Son Altı ay içinde
yazdı

Matrix filminin tam anlayaşılabilmesi için The One yani Seçilmiş Kişi'den öncesinin bilinmesi gerekiyor. İnsanların neden robotlarla savaş içinde olduklarını, güneşin neden yok edildiğini, Robotların neden insanlara ihtiyaç duyduğunu, ilk Matrix programının başarısız olma nedenini ve ilk beş seçilmiş kişiden Neo'nun ne farkı olduğunu. Bütün bunları anladığımız zaman filmi de anlıyoruz. Matrix olağanüstü işlenmiş bir kurgu, insanın beynin sınırlarını zorladığı, işlenişi ve oyunculuğuyla mükemmel bir film. Tüm Matrix serisinde asıl olay;(Bundan sonrası ağır spoiler) Mimarın ilk Matrix'i ''Mükemmel Dünya'' programı insan yapısına tersti. Ve bu programı kabul edemeyen insanlar ölmeye ve robotlarda ''ekinlerini'' kaybetmeye başladı. Mimar daha uygun bir Matrix tasarlamak için Matrix'e ''Oracle'' adlı bir program yerleştiriyor. Bu program kısaca insana ''seçme'' şansı veriyor. Yani Mimar yeni yarattığı Matrix'i insanların seçimlerine göre şekillenebilecek bir hale getiriyor. Bu Matrix birincisine göre daha başarılı gibi gözükse de mimarın düşünemediği bir risk var; ''İnanç ve seçimle her şey yapılabilir.'' Filmin asıl vurgulamak istediği düşünce de bu.

Son Altı ay içinde
yazdı

filmden de öte birşey bu. insanı dünya ve varoluşumuzla ilgili sorgulamalara iten bir başyapıt.

Son Altı ay içinde
yazdı

Efsane.

Son Altı ay içinde
yazdı

mükemmel bir film mutlaka izleyin 720pizle.com'a teşekkürler...

Son Altı ay içinde
yazdı

Tamam film EFSANE, ama adamlar neden 2199 yılındı hatta günümüze göre eskilmiş bir teknoloji kullanıyorlar...

Son Altı ay içinde
yazdı

bazı filmler ölümsüzdür. the matrix gibi.

Son bir yıl içinde
yazdı

Kendi döneminin ve şu anki dönemin çok ötesinde bir film. Şu ana kadar 20-25 defa izlemişimdir Matrix üçlemsini. Gerçekten insanı kendine bağlayan ender filmlerden benim için. Bu kadar izlenir olması insanların hayal dünyasına gayet iyi bir şekilde yerleşebilmesi.Çoğu insanın kendi dünyasında kurduğu sorguladığı şeyleri bize aktarıyor.

Son bir yıl içinde
yazdı

Hoba 1080p ha alırım bi dal.Doğru saydıysam 179. sefer olacak bu izleyişim bi iki üç ay sonra bidaha izler 180 yaparım ben onu.

Son bir yıl içinde
yazdı

Unutup tekrar tekrar izlemek istiyorum ama sonra unutamayacağımı bildiğimden açıp tüm seriyi 1er gün arayla izlemeye başlarken hiç izlememiş gibi heyecanla diğer filmi bekliyorum.Başyapıt..Başyapıt...Başyapıt...Diyecek kelime bulunamaz bu filme.

Son bir yıl içinde
yazdı

Sinemada izlediğim ilk filmdi.Filme 6 kişilik grupla gitmiştik film bittikten sonra sinemadan çıkarken heppimizin ayaklar uyuşmuş,beynimiz yanmış ve başımız dönüyo gibiydi bildiğin duvara tutunarak yürüyorduk :D okadar etkilenmiştikki haftaya 15 kişilik grupla tekrar sinemaya gittik.Ne kadar şanslı olduğumu zamanla anladım...

Son bir yıl içinde
cevapladı

Vay be abi baya şanslıymışsın yerinde olmak isterdim. Biz ufaktık ozamanlar

Son bir yıl içinde
yazdı

Efsaneyi ana sayfada görmek harika. Üstüne film yok valla.

Son bir yıl içinde
yazdı

adamlarda olağanüstü bir teknoloji var ama medine dilencisi gibi giyiniyorlar garip :D

Son bir yıl içinde
yazdı

Fİlm hakkında yapılacak çok da yorum yok zaten efsane film ancak sözüm altyazıya. Keşke daha özenli olsaymış boşluklar, çevrilmeyen veya çok büyük anlam hataları olmasa da yanlış çevrilen kısımlar var. Çevrilmeyen kısımlar neden çevrilmemiş onu da anlamadım çok zor cümleler de değil aslına bakarsanız.

Son bir yıl içinde
yazdı

Efsanenin yanından bile geçemeyecek çizgi film tadında bir film

Son bir yıl içinde
yazdı

EFSANE Evet.Fragmanının yayınlanması ile bize bir başka gelmişti efektler.Babam ve ben efektleri çok beğendik. Boş zaman yaratıp ailecek gittik. Yalnız! Film bittiğinde artık biz , o eski bizler değildik. Efektler umurumuzda bile değildi. Bize ne enjekte etmişti Wachowski Biraderler. Felsefe derslerinde bir türlü öğretmenin işlediği ama anlayamadığımız yanılsama/gerçeklik olgusunu Matrix öyle güzel anlatmıştı ki bizi perişan etmişti. 17 yaşında meraklı bir o kadar hiper aktif olan güya ben sorguladığım şeylerin üzerine yeni değişkenler eklemeyi öğrendim. Kahinin her duruma farklı tepkiler ve sonuçlar doğuran değişkenlik elemanı olması ile denklemin kaostan düzene veya düzenden kaosa. Ya da sistemin/denklem ve denklemlerin kısacası MATRIX'sin Düzenden 0 Kaosa +kaosa ++kaosa şeklinde devam etmesini sağlamıştır. Aynı Kuantum Teorisi gibi. Anladığım bir şey varsa o da Matrixler içinde Matrixler vardır.

Spoiler butonuna filmi izlemeden önce tıklamamanızı öneririz.
Çünkü NE0 Matrixten çıktıktan sonra bile ANOMALİ olma halini sürdürmüştür. Sentinelleri hissedip onları durdurması bir tiyoydu.
Saygılar.

Son bir yıl içinde
cevapladı

siondan bi çeşit matrix. dediğin gibi matrix dışında sentinelleri hissediyor. bir rüya içinde rüya durumu

Son bir yıl içinde
yazdı

merak ettiğim şu:KAHİN NEDEN MATRIX IN İÇİNDE....matrıxın içindeki herşey kontrol ediliyor ve düşman potansiyeli taşıyorsa kahin neden orada ve onu neden dinliyorlar...

Son bir yıl içinde
cevapladı

Arkadaşım Reloaded'de mimar karakteri zaten bütün cevapları veriyor anlaması bu tip zihin meseleleri ve senaryo bilgisi olmadan karışık gelebilir lakin dikkatle anlaşılabilir, ben kısaca anlatayım çünkü benim için bu butun günün sohpet konusu olabilir :) , Denge, kahin denklemin yarattığı önlenemez bir zıtlık , yani matrix evreni mükemmel yapılırsa her denklem gibi dagılıyor , matematikte denklem kurarken onu çözebilmek için yanına başka denklem eklrnir başka bir x veya y eklenir , bu denklemin çözülebilmesi için doğal bir zorunluluktur çünkü o olmazsa denklem zaten olmaz , dediğim gibi ben buna girersem kardeşim çıkamayız ben ufaktan bir önizlenim yaratmışımdır umarım, teşekkürler.

Son bir yıl içinde
cevapladı

@WarnerBross, denklem kurulabilmesi ve işlenmesi için , insan psikojisinin de yazılımlanması gerekiyor , mimar karakteri ben baba ysam kahin de annesidir diyor ya , mimar herseyi yazıyor lakin insan mükemmel içinde bi yerde patlak veriyor yani error :) bunun olması için psikoloji eklenmeli mükemmel olamaz o sadece makinedir, bu yüzden kahin zorunlu denklemin bir parçası , yapabileceği tek şey rehberlik , buradan reenkarnasyon denklem Neo ya da atlarım ama ohoo o :) dayanamadım gene baya yazdım çünkü bu Wachowski kardeşler bir başyapıt yaratmış film bana göre budur, Teşekkürler

Son bir yıl içinde
cevapladı

@WarnerBross, şu denklem işi warnerin anlattığından biraz daha değişik sanırım o basit lise denklemleriyle açıklamaya çalışmış ama doğrusunu açıklamak gerekirse bir denklemi çözebilmek için başka bir denklem eklenmez sen var olan denklemi çözerken en basit şekliyle o denklemin integralini aldığında ortaya arkadaşın dediği gibi x ve y ye bağlı bir başka denklem değil bir c sabit çıkar bu sabit denklemin çözümü için her zaman gereklidir ve x ve y ye bağlı değildir filmde de bundan bahsediyor denklemin içindeki sabit denklemin diğer koşullarından bağımsız ki kahin konuşmalarında da bunu söylüyor yani şöyle ki sen bir kahin koşulu koyarsan denkleme yine o koşuldan da bağımsız yeni bir sabit gelir herzaman denklemin dengesi için varolmak zorundadır denklemi istediğin kadar kontrol et sabitin kontrolü sende değildir kahinde böyle sistemin içinde ama kontrolü ellerinde değil

Son bir yıl içinde
yazdı

gerisi değilde hayalde ölünce gerçektede ölüyorsa düşünce gücüyle matrıxte yaptıklarını gerçektede yapabılır mı acaba...yani uyandıktan sonra....şu kaşık bükme olayı gibi

Son bir yıl içinde
yazdı

yinede güzel

Son bir yıl içinde
yazdı

x-men kadar etkilemedi

Son bir yıl içinde
cevapladı

beğeni meselesi

Son bir yıl içinde
cevapladı

x-men kadar etkilemedi mi? Zevk beğeni meselesi ama x-men ya da başka bir filmi MATRIX ile karşılaştırmak zır cahilliktir.

Son Altı ay içinde
cevapladı

lan embesil iki filmin de içinde X geçiyor diyemi izleyip kıyasladın ?

Son bir yıl içinde
yazdı

altyazı yapan arkadaşın emeğine sağlık bilirim uzun iş bende yaptım lakin birçok yerde hata var gülümsettiren :)

Son bir yıl içinde
cevapladı

Sinemada izledikten sonra doyamayıp korsan bulmuştum. Filmin en vurucu sahnesini başka bir sahnede Altyazı da apaçık yazmışlardı. Çok bozulmuştum.

Spoiler butonuna filmi izlemeden önce tıklamamanızı öneririz.
Yani şimdi sen Kurşunlardan kaçabileceğimi mi söylüyorsun? dedi NE0. Fakat altyazıcı arkadaşlar bunu Kurşunları tutabileceğimi mi söylüyorsun diye zart diye yazdırınca ekrana alabildiğine bastım küfürü

Son bir yıl içinde
yazdı

Matrix...Çağ açıp çağ kapatma olayı gibidir. Bilim kurgu filmleri içinde Matrixten öncesi ve sonrası diyebiliriz. Onun gibisi gelmedi gelmezde...

Son bir yıl içinde
yazdı

Matrixte doğan yani sanal dünyadakiler nasıl kendi yüzlerini algılıyor Neo gerçek dünyadaki yüzüyle sanalda aynı olmaması gerekir insan kendi yüzünü görmeden nasıl sanal dünyada algılar. buna açıklaması olan var mı?

Son bir yıl içinde
cevapladı

iyide sen filmi tam anlamışsın dostum, zihin ne isterse beden onu yaşar, diğer geri kalan büyüme yetişme yada sanal gerçeklikler gibi matrix ona yüzünün ne olduğunu söylüyor , bizim cici iyimser matrix ona zaten kendi yüzünü söylüyor , isterse başta bi yüz de algılamasını saglayabilir di lakin oluşturulan yapay zeka onla mı uğraşacam usta koy adamın kendi yüzünü demiş bu yüzden herkes zaten kendi yüzünü gerçekten biliyor :)

Son bir yıl içinde
cevapladı

@WarnerBross, devam edersek Mimarın suretlerle oynamaması şundan diyebiliriz. Eğer bir gün bir rüyadan uyanırsan ve bedenin aslında erkek değilde kadın olduğunu görürsen ne olur? Psikolojik olarak beden şizofrenisi yaşarsın. Şanslısın rüyadan uyandın! Peki ya alıştığın erkek metabolizması yerine bir kadın metabolizmasından nasıl dışarı çıkacaksın. Matrix'in ilerleyen serilerinde göreceksiniz ki zionda ki herkes aslında kendi suretindedir. Matrixten Ziona > Ziondan da Matrix'e dönüş için aslında Mimar fırsat verir. Bu noktada şunu anlamak gerekir. Suretler ya da cinsiyetler değişseydi.Ziondan > Matrix'e dönenler asla aynı olmayacaklardır. Onlar kendi kendilerinin anomalisi gibi olacaklardır. Eşcinsellik bir lükstür bana göre ve savunulacak bir tarafı yoktur. Fakat Transeksüel biri için durum farklıdır. Genetik bir bozukluk ile olmaması gerektiğini düşündüğü bir bedende hapistir.Toplum bunu anlamadığı empati kurmadığından da işler tersine döner.Yani demem o ki eğer ki MATRIX farzı misal gerçekse bizim transeksüel olarak dışladığımız herkes mimarın bir hatasıdır. Ziona gitmişlerdir sonrasında Matrix'e tekrar hapsedilmişlerdir. vs. vs.

Son bir yıl içinde
yazdı

Efsanevi

Son bir yıl içinde
yazdı

Film öyle iyi kurgulanmış ki,kaç kere izlersem izleyeyim sıkılmıyorum.Film gerçekten de, bilim-kurgu filmleri içerisinde en iyilerin arasında bulunan bir film serisi

Son bir yıl içinde
yazdı

interstellar, inception, matrix muhteşem üçlü

Bir yıldan uzun süre önce
yazdı

abi filmi izledim ama hala matrixin tanımını bilmiyorum

Son bir yıl içinde
cevapladı

Matrix, daha iyi bir dünya yaratmak amaçlı kurulan bir bilgisayar programı.

Son bir yıl içinde
cevapladı

tam kelime anlamı boşluk demek, ama aslında daha yeni çıkan vr(virtual reality=yapay gerçeklik) aletleri var ya onun çok gelişmişi gibi düşün

Bir yıldan uzun süre önce
yazdı

ya abi e-mail onayı nasıl yapılır arkadaşlar bana anlatırmısınız

Bir yıldan uzun süre önce
yazdı

Herhalde şu an 20. kez izliyorum...1.Bölüm ekol..

Bir yıldan uzun süre önce
yazdı

Kimbilir kaç kere izledim,her sahnesini her repliğini ezbere biliyorum..Ama tuhaftır ki her izleyişimde hiç ama hiç sıkılmıyorum..İşte böyle bir film Matrix..

Bir yıldan uzun süre önce
cevapladı

yaa ben filmi izledim hala matrixin ne olduğunu bilmiyorum açıklarmısın bana?

Bir yıldan uzun süre önce
yazdı

Bende yeri apayrıdır harika

Bir yıldan uzun süre önce
yazdı

Bu Film''i Yazan Wachowski Kardeşler, Türk Yazar Olan Adnan Oktar''ın (Harun Yahya) Bir Kitabını Okuyup Çok Etkilenmişler Ve Bunu Bir Film Haline Getirmişler... KİTAP (Maddenin Ardındaki Sır)

Son bir yıl içinde
cevapladı

bu etkilenme olayına başlarsak sanırım en azından benim bildiğim kadarıyla platona kadar gider bu iş adamlar 3 binden fazla senelik düşünceyi film yapmışlar :D

Son Altı ay içinde
cevapladı

@oceanic, haklısın ama, bu Wachowski kardeşler Matrix filmini direkt Adnan Oktar'ın kitabından ilham alarak yapıyorlar. Bu Çok ilglinç

Bir yıldan uzun süre önce
yazdı

serinin plus playerlarını günceller misiniz??

Bir yıldan uzun süre önce
yazdı

bilim kurgu karşılığı :D

Bir yıldan uzun süre önce
yazdı

owww yeeah

Bir yıldan uzun süre önce
yazdı

The matrix bilim kurgu filmlerinde her zaman ilk sıralara düşmüş nadir filmlerdendir. Özelliklede senaryosunun cazibeliği ve aksiyonunun da bol olması büyük bir yapıt ortaya çıkarmış. 10 sene geçmesine rahmen şimdiki bilim kurgu filmlerine taş çıkarıyor. Warner bros yapımının kaliteli filmi izleyin pişman olmayacaksınız eminim. (:

Bir yıldan uzun süre önce
yazdı

Bu dünyada ne yapıyoruz, neden burdayız? Kimiz biz? Gerçekten bu dünyanın efendisi miyiz? Aslına bakarsanız bizler bu küçük dünyaya sıkışıp kalmış zavallı insan denen yaratıklarız. Bizler bu hapishanenin kralıyız! Yoksul insanlar zenginler tarafından zenginlerse liderler tarafından yönetilir peki bütün insanlığı kim yönetir? Etrafımıza baktığımızda veya kendimize dokunduğumuzda bunun gerçekliğinden şüphe etmeyiz fakat rüyaların gerçek olmadığını biliriz ama bunu uyandığımızda anlarız. Pekala o halde hiç uyanamadığımız bir rüyanın içindeysek bunların gerçek olduğunu kim ispat edebilir? Düşünüyorum öyleyse varım! Ama nerde varsın? Bir dünyada veya bir rüyada? Sizi çoğu soru yanıltır veya şaşırtır fakat ancak birkaçı hayatınızı sorgulatır: Bütün bunlar gerçek mi? İnsanlar efendi olmaya öyle kaptırdı ki kendini artık kendi efendisini yarattı; MAKİNELERİ!

Bir yıldan uzun süre önce
yazdı

arkadaş kaç yıl geçti hala izliyorum ya :D hiç mi sıkmaz arkadaş ya her izlediğimde ayrı bir tat veriyor :D

Bir yıldan uzun süre önce
yazdı

film demek hakaret olur

Bir yıldan uzun süre önce
yazdı

yalan olmasın ama herhalde 12,13 kere izlemişimdir.kurgusu, müzikleri ,kıyafetleri çekim açıları,tek kelimeyle mükemmel. godfather ve kill bill ile beraber beni en fazla etkileyen filmdir.benim favori filmimdir.izlememiş olanlara veya tekrar izleyeceklere şunu tavsiye ediyorum:eğer filmi bir yönetmen gözüyle izlerseniz yani kamera açılarına dikkat ederek izlerseniz çok değişik ayrıntılar fark edebilirsiniz.

Bir yıldan uzun süre önce
yazdı

dark city, the thirteenth floor ve the matrix... bilimkurgunun muhteşem üçlüsü...

Bir yıldan uzun süre önce
yazdı

Bu filmin üzerine bilim kurgu tanımam :D

Bir yıldan uzun süre önce
yazdı

Bu film görüp görebileceğiniz bilim kurgu dalının en iyisi ve başyapıtıdır. :d

Bir yıldan uzun süre önce
yazdı

türünün tek örneği. bir başyapıt.

Bir yıldan uzun süre önce
yazdı

Harika, mükemmel bir flim.

Bir yıldan uzun süre önce
yazdı

Son 10-15 yılın en önemli filmlerinden biri Matrix kuşkusuz. 15 yıl öncesinin teknolojisine göre görsel açıdan çıtayı aşmış felsefik bir bilim kurgu filmi. Mantık hatalarının çokluğuna rağmen o yıllara kadar neredeyse hiç yapılamamış olan ilginç kurgusu ve stili olan Matrix bir fenomen olmuştur. Keanu Reeves'in karizmatik oyunculuğunun ön planda olduğu film; dünya-ahiret, cennet-cehennem, şeytan-melek ve rüya-gerçek metaforlarını film içerisinde Matrix potasında eritiyor. Neo sanki kurtarıcı bir mesih gibi lanse ediliyor. Helikopter sahnesi ve hiç unutulmayacak olan Neo'nun kurşunlardan geriye doğru kaçış sahnesi hafızalardan silinmeyecek. Wachowski kardeşler müthiş bir yapıma imza attılar. Bu arada mantık hatalarının en barizi; telefonda konuşacakları sırada; "bu telefon güvenli değil, dinleniyor" dedikten sonra buluşma yerini tarif etmesi gözlerden kaçmadı. Carrie-Anne Moss'un çekiciliği, Keanu Reeves'in yakışıklılığı, Laurence Fishburne'ün karizması ve ajanların tuhaflığı ile birlikte senaryonun mükemmel akıcılığı filmin pozitif yanları. Daha sonra çok taklit edildi, yerine yeni başyapıtlar konularak etkisi azaltılmaya çalışıldı ama 2015 yılına kadar henüz bunu başarabilen olmadı. Bu kadar popüler bir filmde felsefi unsurları yerli yerinde ve dozunda kullanmasıyla, çığır açan görsel efektleriyle, kıyafetleriyle, müzikleriyle mükemmel bir fenomene dönüştü Matrix zaman içerisinde. Son olarak Matrix kesinlikle izlenilmesi gereken bir film hala izlemeyen kaldıysa tavsiye ederim.

Bir yıldan uzun süre önce
cevapladı

Mantık hataları dediklerin büyük ihtimal yanlış yorumlamalarından kaynaklı ama eğer çekim hatası dersen onlar var özellikle iki devam filminde

Spoiler butonuna filmi izlemeden önce tıklamamanızı öneririz.
Morpheus telefon dinleniyor derken bir an evvel ajanlardan önce köprüye gitmesi için öyle diyor zaten Neo'nun içinde takip cihazı olduğunu biliyorlar

İki yıldan uzun süre önce
yazdı

bu arada filmde kahin'e giderken 13. kata çıkıyolar sizcede biraz garip değil mi ?

Bir yıldan uzun süre önce
cevapladı

kahin iyi bir halt değil 13 te uğursuz ikisini bağdaştırmışlar

İki yıldan uzun süre önce
yazdı

insanların milenyum'a hazırlandığı dönemde mükemmel bir filmdi. Sinemadan çıkan çoğu kişinin "Kung-Fu" biliyorum dercesine etrafa bakışları ve o kollar hafif açık oklava yutmuşcasına kasılarak yürüyüşleri halâ gözlerimin önünde.

İki yıldan uzun süre önce
yazdı

Müzikleri film gibi harika

İki yıldan uzun süre önce
yazdı

İzlicem bakalım nasılmış

İki yıldan uzun süre önce
yazdı

Matrix serisi tam bir efsanedir desek yeridir, fantastik,bilim kurgu herşey var içinde herkeze tavsiye ederim.

İki yıldan uzun süre önce
cevapladı

kesinlikle avatar ile birlikte

İki yıldan uzun süre önce
yazdı

Şu patlama sahnesinde garip bir şeyler hissettim :D

İki yıldan uzun süre önce
yazdı

Spoiler eklemeyeceğim bu filmi izlemeyen kalmadı artık insanlar 3. - 4. kez izliyor dikkat çekmek istediğim bir nokta var filmi izleyenler hemen anlıyacaktır . 1999 senesinde 16 yıl sonrasına kadar her şeyi doğru tahmin eden bu denli bir film gerçekten şahane. Matrix bir sistemdir, Neo. Bu sistem bizim düşmanımız. Ama sistemin içindeyken ne görüyorsun? İş adamları, öğretmenler, avukatlar, marangozlar. Kurtarmaya çalıştığımız insanların zihinleri. Ama biz başarana kadar, bu insanlar da sistemin bir parçası ve bu da onları düşmanlarımız yapıyor. Şunu anlamalısın: Bu insanların çoğu serbest bırakılmaya hazır değil. Ve büyük bir kısmı o kadar içine girmişler, sisteme o kadar bağımlı hale gelmişler ki, onu korumak için savaşabilirler... Beni dinliyor musun, yoksa kırmızı elbiseli kadına mı bakıyorsun? Tekrar bak. Dondur! Matrix'de değil miyiz? Bu sana bir şeyi öğretmek için dizayn edilmiş bir program. Eğer bizden biri değilsen, onlardan birisindir. (Morpheus)

İki yıldan uzun süre önce
yazdı

Harika bir site sevgili admin, çok çok sağolun dil ve kalite seçenekleri sayesinde sadece bu siteden izliyorum artık.. :)

İki yıldan uzun süre önce
yazdı

Sevgili admin siteniz çok başarılı tek eksik neden yerli filmler yok mesela recep ivedik gibi beni bilgilendirirseniz sevinirim

Adminin Cevabı: burası yabancı film sitesi olduğu için webteizle'de yerli flm eklemesi yapılacaktır

İki yıldan uzun süre önce
cevapladı

açıklama için teşekkür ederim

İki yıldan uzun süre önce
yazdı

bilgisayara indirilmiyor admin vk 720p ekler misin?

İki yıldan uzun süre önce
yazdı

Muhteşem kurgulanmış ve sınırları zorlayan senaryosuyla harika bir film. Herkesin mutlaka izleyip hayatını sorgulaması lazım.

İki yıldan uzun süre önce
yazdı

Matrix serisi çok farklıdır hiçbir seri yerini alamaz izleyeceğiniz en enteresan,ilginç filmlerdendir.İyi seyirler.

İki yıldan uzun süre önce
yazdı

MATRİX SERİSİNİ İZLEMEYEN YOKTUR SANIRIM YADA BİLMEYEN ..BAŞ YAPIT GERÇEKTEN USTA OYUNCU Keanu Reeves varsa olmazsa olmazlardan. İzlemenizi tavsiye ederim!

İki yıldan uzun süre önce
yazdı

Admin bey harika bir site oldugunuzu düşünmekteyim ve sizi cani gönülden tebrik ederim uzun zamandır bu kadar güzel bir site görmedim. Fakat şöyle bir sorun yaşıyorum özellikle bu filmde. Film bir yere kadar gidiyor sonra donup kendini başa sarıyo ve yüklediğiniz video sistemimi programımı neyse ileriye alınmıyor. Ayrıca alternatifleri açamıyorum bir kere açıldı onda da arkadaşın bahsettiği gibi alt yazılar yoktu ilgilenirseniz çok memnun olurum iyi çalışmalar...

Adminin Cevabı: bağlantınız koptugu için eksik inmiş yenileyip tekrar baslatın kaldıgınız yere tıklayın

Uzun süre önce
yazdı

VK' ler neden kalktı gayet iyiydi ?

Adminin Cevabı: silindiği için

Uzun süre önce
yazdı

filmin görüntü kalitesi güzel fakat neden altyazı gözükmüyor?

Adminin Cevabı: altyazı filme gomuludur eger altyazı kısmından ızlıyorsanız sesde ingilizce ise altyazıda gozukmesı gerekir.

Oyla:
Matrix Kullanıcı Oyu: 9.4 / 10 (1448 oy)
Matrix - The Matrix 720p izle
1080p
  8,7/10
 
  136 Dk.
  ABD, Avustralya