Shutter Island (2010) 720p Türkçe Altyazılı izle

Zindan Adası 720p Türkçe Altyazılı izle

Reklamı Geç

Video az sonra yüklenecektir.  Tanıtımı geç  »

Sorun Bildir
Sinema Modunu Açın
Sinema Modunu Kapatın
Yorum yapın

Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir. Lütfen üye değilseniz üye olunuz, üye iseniz giriş yapınız. (Yukarı sağ)

Film Hakkında ... Yorum yapılmış. Bu yorumlara ... cevap verilmiş.
22 Mayıs 2017
yazdı

güzeldi...

7 Mayıs 2017
yazdı

Herkese selamlar öncelikle mükemmel bir filmdi herkes övmüş zaten ben film hakkındaki görüşlerime geçeceğim. Senaristin bu filmi yazmaktaki amacı kesinlikle izleyiciye mindfuck yaşatmaktır çünkü film 2 sonucada gayet açık. (zeki arkadaşlar lütfen "saçmalama direk deli olduğuna çıkıyor" demeden bir okusun!) A-)Filmin son cümlesine kadar her şey Dicaprionun deli olduğunu gösteriyor.1-)gemide ortağının sigara vermesi 2-) Adaya ilk adım attığında bütün muhafızlar temkinli(hatta soruyor neden adamların gergin diye), ortada oyun var ters bişey yapmasın bizim deli gibi (neyse aradakileri atlıcam diğer arkadaşlar yazmış baya) B) Ancak!!! filmin son cümlesine dikkat "Canavar gibi yaşamak mı, yoksa İYİ bir adam olarak ölmek mi?" Şimdi eğer Dicaprio deli olduğunu kabul edip karısını ve çocuklarınıda (dolaylı yoldan) öldürmüş bir canavar gibi yaşamayı seçmese de, İYİ BİR ADAM OLARAK ÖLMEYECEK. CANAVAR OLARAK ÖLECEK!!!!. Bu yüzden son cümle BANA GÖRE hala polis olduğuna inandığını gösteriyor. Ailesini yok eden bir canavar olduğuna inanarak değil, İYİ BİR POLİS olarak ölmeyi seçmiştir.(yani sonuç olarak deli ancak halen polis olduğuna inanıyor ve ölümü seçiyor) Arkadaşlar yorumlarınız bekliyorum. Bu müthiş senaryoyu zeki arkadaşlar ile tartışmak çok güzel olurdu

8 Mayıs 2017
cevapladı

Öncelikle gerçekten çok zekice yorumlamışsın kardeşim aklımdan geçen ne varsa düşünüp yazmışsın ve senaryo gerçekten zeka kokuyor. Ben şöyle düşündüm: Hatırlarsan mağarada Rachel dedi ki başın ağrıyor mu titreme var mı falan.. aspirin içtin mi ne yedin umarım kendi sigaranı içmişsindir dedi. Bunları demeden once de buraya getirilen insanlara ne yaptıklarını anlattı, hatırlarsan aynen şöyle dedi ''geçmişinde travma yaşamış insanları bir takım yatıştırıcılarla ele geçirip o travmalar üzerinden hikayelerle ve bu hikayeleri destekleyecek rüyalar halisünasyonlar görmesini sağlayarak o insana deli olduğunu inandırıyorlar.'' Bunun ardından adama sordu umarım kendi sigaranı içmişsindir diye ve adamın ellerinin titrediğini farketti aynı zamanda adam belirtileri anlattı. konuşmanın sonundaysa kadın yani Rachel bizim adama dedi ki ''korkarım seni çoktan ele geçirmişler.'' şimdi filmin başına dönelim. Bizim adam Dr. Sheenan ile görüşmek istediği zaman adama Dr. Sheenan dün sabah feribotla gitti dediler. adamımızın Dr.Sheenan ile görüşmek istediği gün adadaki 2. günü yani adaya geldiği ilk gün Dr. Sheenan feribotla karaya gitmiş. Biraz daha geriye alalım en başta gemide adamımızın ortağı olarak bildiği Dr. Sheenan vardı ikisi birbirini daha önce hiç görmemiş hiç tanımamış hiç beraber çalışmamışlardı hatta bunun konusu geçmişti. Ardından adamımız sigara içmek istediğinde sigarasını bulamadı ve Dr. Sheenan o anda dedi ki '' bu devlet memurları güvenilmez oluyorlar.'' ardından da al benimkinden iç dedi ve adamımız ilk kez orada doktorun sigarasından içtiği zaman yatıştırıcıyı almış oldu. Zaten o sigaranın sonrasında halisünasyonlar görmeye başladı ve tam da mağarada Rachel ın söylediği gibi 48 saat sonra yani 2. gününde adamımız Leades isminin geçtiği karışık bir rüya ile aniden uyandı. Ve farkındaysanız adamımız hiç kendi sigarasından içmedi hep ortağı sandığı Dr. Sheenan ın sigarasından içti. Zaten sonrasında hap ta içirdiler. Yani aynen mağarada Rachel ın söylediği gibi adamımızı zehirleyip geçmişteki travmasını kullanıp onu deli olduğuna inandırdılar ve fenere götürdüler. Zaten oradaki hastaların hepsi esasen aynı bizim adamımız gibi sadece geçmişte travmaları olan bi insan olarak oraya getirilip deli olduığuna inandirılıp ameliyat edildi ve ameliyattan sonra gercekten deli oldu, mantıken gercek bir delinin üzerinde ameliyat yapmak sağlıklı birinin üzerinde yapmaktan daha zordur zaten. Adamımızın geçmişteki travmaları sayesinde, travmalarını kullanarak onu deli olduğuna inandırdılar ve ameliyata götürdüler..

27 Nisan 2017
yazdı

Filmin güzelliğini tarif etmek için kelimeler yetersiz kalıyor. Harika ötesi bir film ve verilen puanın bu film için az bile kaldığını düşünüyorum.

18 Nisan 2017
yazdı

Bence film daha iyisini hak ediyor ayıp etmişler

28 Mart 2017
yazdı

Düşünmeden izleyin hatta birden fazla izleyin. Pişman olmayacaksınız.

Spoiler butonuna filmi izlemeden önce tıklamamanızı öneririz.
Filmde akıl hastası olduğunu gösteren onlarca detay var bunları söylemek istemiyorum. Bazılarını ikinci belki üçüncü izleyişinizde farkediceksiniz. Filmin sonunda kurduğu cümle aslında farkedilenden derin ve filme duygu katan bir cümle. Çünkü orda oturduğu yerde artık akıl hastalığının ve gerçek kimliğinin bilincinde ama yaşadıklarıyla hayata devam edemeyecek bir adam olarak oturuyor ve doktoruna son defa ama bu sefer ilk defa farkında olarak ortağı gibi konuşuyor. Yine de giderken aslında herşeyin farkında olduğunu göstermek istiyor o yüzden kuruyor bu cümleyi.

25 Mart 2017
yazdı

Bir beyin yakan Di Caprio filmi daha. İzlemeyen çok şey kaybeder. Herkesin izlemesi gereken bir film. Bu film başlı başına bir başyapıt.

19 Mart 2017
yazdı

Bu yorumu gerçek filmcilere yapıyorum ..İMDB-den anlıyosanız , İnception,Fight felan beğeniyorsanız ,kaliteli filmlere alışkınsanız izleyin.Boş filmlere alışkın olan insanlar kötü yorumlar yapmış yorumlara bakıp izlemicektim ama son anda karar verdim izlemeye .Filmden anlayanlar için efsane bi film.

8 Mart 2017
yazdı

Bu filmi beğenmeyen gitsin daha basit şeyler izlesin. Bir kere yöntmeni Martin Scorsese ve oyuncularından bahsetmiyorum bile açıkçası ölmeden izlenmesi gereken filmlerden biri kısacası efsane bir film..

4 Mart 2017
yazdı

bu filmi beğemedim üzgünüm leo bizimle değılsın.10/2

5 Mart 2017
cevapladı

Recep ivedik izleyebilirsin

7 Mart 2017
cevapladı

@scAtroj, 5in korsanını izledim çok beğendim

3 Mart 2017
yazdı

bu tarz filmlere bayılırım psikolojik film sevenler için sonu da vurucu

25 Şubat 2017
yazdı

Mükemmel.!! Etkisinden kurtulamadığım ve kesinlikle tavsiye ettiğim bir film. Kaçırmayın derim :)

21 Şubat 2017
yazdı

Ağır filmlere bayılırım. Sonu değişik bitenler keza öyle. Momento olsun, Incendies olsun, Arrival olsun, Interstellar olsun.. Ama zindan adası nedense bir türlü anlayamadığım ve durağanlığı ile beni kendinden nefret ettirmiş bir film olarak hafızamda yer alıyor.. Bilemiyorum yani bir türlü sevemedim bu film projesini. Belki bir gün.

18 Şubat 2017
yazdı

Filimin icinde kaybolmak evet aynn böyle ... bü tür filimlere kafa filimleri diyoruz :D ehli iyi bilir bu turde ilk 3 e girer bu filim dicaprio yine şaşırtmıyo bizii adamın her filmi izletiyo boş yok abi :D

7 Şubat 2017
yazdı

Oyunculuklar, müzik her şey harika. Üçüncü defa izliyorum ve ilk defa izlediğim zaman beni nasıl etkilediyse hala öyle etkiliyor. Filmi anlayabilmeniz için normal bir film izlerken dikkat etmediğiniz her küçük detaya bu filmde dikkat etmeniz gerekiyor. Beş saniyeliğine telefonunuza bakmak için gözünüzü ekrandan ayırdığınızda bile çok şey kaybedebilirsiniz.

Spoiler butonuna filmi izlemeden önce tıklamamanızı öneririz.
Üçüncü defa izledikten sonra da benim düşüncem mental hasta olduğu yönünde. Yakaladığım bazı detaylardan bahsetmek istiyorum. 1)4 senelik adli polis olduğunu söyleyen sözde ortağı adaya girişte silahını bile çıkaramıyor. 2)El sallayan ve sessiz işareti yapan hastalar. 3)Sözde Rachel Solando'nun olduğu söylenen ayakkabılar erkek ayakkabısı. 4)Teddy'nin gizlenmiş notu çok rahatlıkla bulabilmesi 5)Kocasını öldüren kadının elindeki su bardağı yok oluyor. 6)Suya karşı olan hassasiyeti büyük ihtimalle çocuklarını gölden çıkardığı için oldu. 7)Son sahnede isteyerek ölüme gitti. Sözde ortağı Teddy diye seslenince dönüp bakmıyor bile.

7 Mart 2017
cevapladı

tatlım bu filmin neresini beyendin allasen

28 Mart 2017
cevapladı

Benimde birden fazla izlediğim filmlerdendir. Bu yoruma cevap yazmak için üye oldum açıkcası. İlk izlediğimde emin olamadığım çok şey vardı ve bir çok şey ikinci izleyişimde yerlerine oturmuştu. Gördüğün detayların yanında daha bir sürü şey var. Zaten sonra kurduğu cümle artık problemlerin farkında olduğunu ama bunlarla yaşayamıcağını gösteriyor. Bu yüzden orda ilk defa formaliteden doktoruyla ortağı gibi konuşuyor ama giderken yinede herşeyin farkında olduğunu göstermek istiyor

1 Şubat 2017
yazdı

İzlediğim en iyi filmlerden oldu. Martin Scorsese ve Leonardo DiCaprio varsa kötü film olmuyor zaten. Ama bu film harikaydı. Ayrıntılarla beyninizi kitliyor filmin sonunda şoka uğruyorsunuz. Gerçekten harika film.

Spoiler butonuna filmi izlemeden önce tıklamamanızı öneririz.
Filmin sonunda deli olarak yaşamak yerine ölmeyi seçmesi, adaya ilk geldiğinde ordaki insanların ona sanki daha önceden görmüş gibi bakması, sorgu sahnesinde adamı kimsenin takmaması gibi detaylar müthişti. Dramın en çok olduğu sahne karısının çocukları boğduğu sahne çok iyiydi.

1 Şubat 2017
yazdı

Tek kelimeyle mükemmel. İzlemeyen çok şey kaçırır

20 Ocak 2017
yazdı

Filmi iki defa izleyip her alanda sentezledim. evet kabul etmek gerek tahmin edilemiyecek sahneleri vardı fakat ters köşeye yatırmadan olması gereken noktaya bizi sapladı. Film gerçekten iyi fakat fight club ile kıyaslarsak fight club 2 tık daha önde gidiyor.

Spoiler butonuna filmi izlemeden önce tıklamamanızı öneririz.
sonunda ise kendi rızasıyla ölümü seçmiştir. Canavar gibi yaşamak yerine iyi insan olarak hayatına son verdi diye düşünüyorum

19 Ocak 2017
yazdı

mukemmel!hayatınızda bu kalıtede bır fılm ızlemek her zaman nasıp olmaz.

1 Ocak 2017
yazdı

Aşırı tatmin edici bir film. Dün Leo nun Köstebek filmini izlemiştim ve bir daha bu kadar güzel biten bir film bulamam dedikten sonra bunu izledim ve aynı derecede şaşırtıcı ve harika bir film. kesinlikle izleyin

1 Ocak 2017
yazdı

tek kelime ile harika izlemeyen çok şey kaçırır...

21 Aralık 2016
yazdı

mükemmel bir film mutlaka izleyin 720pizle.com'a teşekkürler...

15 Aralık 2016
yazdı

ağlamak istiyorum bu nasıl bir film böyle nasıl bir kalite leonardo çok duyarlı bir insan filmlerinde hep iyiliği istiyor.nazi lerin yaptını kendi ülkesinin yapmasını eleştiriyor.

9 Aralık 2016
yazdı

Harika bir roman+harika bir yönetmen+harika oyuncular=harika bir eser :)

6 Aralık 2016
yazdı

Anlamayanlar gidin animasyon izleyin beyniniz bu film için uygun değil eror verir haberiniz olsun :)

6 Aralık 2016
yazdı

Boş yorumlarınızı kendinize saklayın böyle filmleri izlemeyin anlamıyosanız gidin harry potter izleyin bunu o kuçuk beynınız anlayamaz.

31 Aralık 2016
cevapladı

harry potteri son 3 filmini anlıcak kapasitede oldugunu sanmıyorum

21 Nisan 2017
cevapladı

@kadraj55, niye çok mu felsefik bi filmdi

10 Kasım 2016
yazdı

şuana kadar izlediğiniz bütün filmler arasında zirveye oynayacağına eminim mükemmel bir baş yapıt

30 Ekim 2016
yazdı

her zaman söylerim 4 tane aktörün tüm filmlerini kaçırmayın izleyin. boş filmlerde pek oynamazlar 1- tom hanks 2- brad pitt 3- tom cruise 4- leonardo di caprio

1 Kasım 2016
cevapladı

tom herzaman degil

7 Kasım 2016
cevapladı

Matt damon da buna dahil olsun :))

9 Aralık 2016
cevapladı

ve ben kingsley :)

23 Ekim 2016
yazdı

süper kadro süper senaryo eeee. tabi ki sonuç mükemmel...Düşünmeden izleyin

Spoiler butonuna filmi izlemeden önce tıklamamanızı öneririz.
Adam kesinlikle deli .. Evet film iki ucu açık bırakılmaya çalışılmış ama bence %90 deli birkaç soruyu cevaplayamadığımdan o da ...Sebeplerimden bir kaç tanesini söylemek gerekirse ilk olarak filmin başından beri Adamın kafasında yara bandı var önceden bir operasyon zaten geçirmiş ..2) Adam içeri girdiğinde hastalar sanki onu tanıyordu o da zaten bunu farkediyor ... 3) Doktoru sinirlendiğinde veya tepki gösterdiğinde endişeleniyor hastası için .. 4) Hemşireleri sorgularken herkes bir sakin rol yapıldığı belli Adamı aslında kimse takmıyor ... Bunun gibi birçok küçük örnekler var .. Sonu Hakkında ise ameliyatı kabul ederken kendiydeydi ki zaten kendinde olmasa gitmez ... Tekrar aynı şeyleri yaşayacağını düşündüğünden ve yaptıklarını kaldıramadığından kabul ediyor.Düşüncelerim bunlar...

16 Ekim 2016
yazdı

200-300 den fazla film izlemişimdir hayatımda ilk defa bir filmin altına yorum yazıyorum eğer bu yorumu okuyosan hemen filmi aç ve izle hiç bi kötü yorumun fikrini değiştirmesine izin verme senaryo oyunculuk kalite her açıdan mükemmel bir film hayran olmamak elde değil

21 Eylül 2016
yazdı

yok bole bi senaryo film bir efsane mutlaka ama mutlaka izleyin

18 Eylül 2016
yazdı

Başrollerde iki italyan asıllı amerikan aygırı. Yardımcı oyuncu rolünde Ben Kingsley. Kafa bulandıran filmleri seviyorsanız emin olun Matrix'ten daha çok kafanız bulanacak. İyi seyirler

12 Ekim 2016
cevapladı

Var hiçkimseyi izlese gör beyin bulanmasını

18 Eylül 2016
yazdı

benim görüşümce bu adam delidir isteyenle bu konuyu tartışabilirim

12 Ekim 2016
cevapladı

Alkol sana

18 Eylül 2016
yazdı

müko!

9 Eylül 2016
yazdı

Kesinlikle izlenmesi gereken bi film, açın izleyen izletin mükemmel

2 Ağustos 2016
yazdı

film sürekli takılıyor saçmalık resmen izlemek için canım çıktı bozuk filmleri lütfen kaldırın

30 Temmuz 2016
yazdı

bu film insana gerçekliği sorgulatan filmlerden ve en iyilerinden . yazılmış en sağlam senaryolardan birisidir . mükemmel bir filme uyarlama ve dicaprio ... izlemeden ölen yaşamış sayılmaz

17 Temmuz 2016
yazdı

plus player seçeneği olsa çok iyi olur admin

28 Mart 2016
yazdı

Konusunu beğendim filmde fena değildi ama Leo'nun çıtasının altında olduğunu düşünüyorum What's Eating Gilbert Grape'deki oyunculuğu nerede buradaki oyunculuğu nerede arada bence büyük fark var hele ki yine aynı sene vizyona giren Inception filmiyle arada dağlar var

15 Şubat 2016
yazdı

konu olarak akıl oyunlarına çok benziyo, o yüzden bana alıntı gibi geldi ama leanardo için yine izlenir

30 Ocak 2016
yazdı

sonunda şok olucaksınız sonunu çok iyi bağlamışlar mükemmeldi zaten leonarda varsa bir filmin kötü olması imkansızdır.

21 Ocak 2016
yazdı

Spoiler butonuna filmi izlemeden önce tıklamamanızı öneririz.
Öncelikle film çok güzeldi ve bir kez daha Leonardo'nun oyunculuğuna hayran kaldım. Filmden iki sonuca çıktım. 1- Leonardo gerçekten Teddy adında bir adli polisti. Adaya bir şekilde dava için geldi. Ya da özel bir sebebi de olabilir, kaçırdıysam. Ardından oradaki herkes deli olduğuna inandırmaya çalıştı. Kabullendi, lakin sonunda dedi ya "Canavar gibi yaşamak mı, iyi bir adam gibi ölmek mi?" diye. Ya onların oyununa gelerek karısını öldürdüğü için canavar konumuna düşecekti, yada adli polis memuru olarak iyi bir şekilde ölecekti O da iyisini seçti. 2- Ki benim en mantıklı bulduğum bu oldu. Leonardo başından beri hastaydı ve Andrew'di. Gerçekten karısının ve kendi yaptıklarına dayanamayarak bu planları kurdu. Filmin başındaki sigara olayı, asprinler filan tamamen uyuyor. Hayal olarak gördüğü Racheal da aslında burada daha önce yaşadığı şeyleri bilmesi. Kadın o yüzden bir şey yedin, içtin mi diye soruyor. Hem 2-C koğuşundaki adam yüzümdekileri sen yaptın diyor. Son kısımlarda Fener'de doktor da bunu onaylıyor. "Laeddis" dedi diye sırf. Bence Leonardo başından beri deliydi. Sonunda yaptıklarıyla yüzleşti. Bir canavar olarak, karısını öldürdüğü için orada yatmak yerine, numara yaptı. Ve halen kendini deli gibi göstererek, ölümü seçti.
Yüksek kalitedeki bu filmleri izleme imkanı verdiğiniz için teşekkürler.

21 Ocak 2016
yazdı

Film ilerledikçe daha çok saran bi film tabikide sonu harika bağlanmış. Leo yine oyunculuğunu konuşturmuş

9 Ocak 2016
yazdı

Site cidden ölmüş.Artık linklerden sadece bir tanesi felan açılıyor o da reklamdan izlenmiyor.

Adminin Cevabı: sonuçta açılıyor.

20 Ocak 2016
cevapladı

malesef artık o da açılmıyor :(

30 Aralık 2015
yazdı

comon

30 Aralık 2015
yazdı

alsmfa

15 Aralık 2015
yazdı

gerçekten harika bir film olmuş

1 Aralık 2015
yazdı

Muhteşem bir film

31 Ekim 2015
yazdı

klaskik bir di caprio filmi, filmin keyfini sürün ..

7 Ekim 2015
yazdı

HANGISI DAHA KÖTÜ? CANAVAR GIBI YASAMAKMI,iYi BiRi OLARAK ÖLMEKMi ? Süper bir film,tsk ler admin... Köln den 07-10-15 02:10

6 Ekim 2015
yazdı

Spoiler butonuna filmi izlemeden önce tıklamamanızı öneririz.
Filmin sonunda adam gerçekten ayıkıyo meseleye ama bu sefer gerçekten anladığı için ( doktor orda sıfırlanıyorsun sonra tekrar unutuyorsun diyo.) çocuklarının ölümünden kendini sorumlu tuttuğu için daha fazla yaşamak istemiyor ve tekrar deli rolüne girip dokturuda buna inandırıp bilerek kendini öldürmesi için bu tedaviyi kabul ediyor. Filmin sonundaki cümle zaten adam söylüyo süper zeka olmaya gerek yok anlaşılıyor.

24 Eylül 2015
yazdı

bence filmdeki baş karakterimiz

Spoiler butonuna filmi izlemeden önce tıklamamanızı öneririz.
deli değil. nedenlerinden hatırladığım bazılarını söyleyeceğim; 1-filmde hatırlarsanız mağarada karşılaştığı bir kadın ona verdikleri yemekleri yiyip, verdikleri sigarayı içtin mi?demişti.Filmin başında 'GEMİ İLE GELİRLERKEN' tedy ceketinin cebinde sigara arıyor ve bulamıyor.sonra ortağı hemen atılıp sigara vermeyi teklif ediyor(bizim teddy hayallere dalmışken ortağının elinde çoktan bir sigara beliriyor,yani kendini sağlama almış.ve burada teddy diyorki 'bundan eminim sigarayı ceketimin cebine koymuştum.'işte planın ilk darbesi bu 2-C bloğunda konuştuğu hasta ona Laeddis tüm mesele bu diyor,ayrıca burada bir paradoks var.eğer laeddis yoksa(psikiyatrın söylediğine göre),neden onu fenere götürdüklerini söylüyor?(burada aslında anlayamadığım bir nokta var.neden ona yüzüne ne olduğunu sorduğunda sen yaptın diyor?) 3-son olarakta filmin en efso diyebileceğimiz sahnesi sonu.o sonda ortağına söylediği sözü biliyorsunuz.ve giderken doktor(!) ona 'tedd!' diye sesleniyor.(eskiden teddy değildi noldu birden göndermeli laf yiyince teddy mi oldu??).burdanda anlayabileceğiniz gibi doktor aslında ona oynanan oyunun bizzat baş rolundeki ortağıdır. benim fikirlerim bunlardır eğer eğer katılıyor veya katılmıyorsanız lütfen belirtin.

6 Ekim 2015
cevapladı

Katılmıyorum. Gerçekten tersi ispatlanamaz şeyler var ama bu di caprio hep yapıyor. İnceptionda da bunu yaptı milyon tane farklı yoruma açık. Ama bi düşün Tüm o hastane ve doktor heyeti orada, psikopat bi doktorun ted e bi oyunu biraz fazla basit.

9 Ekim 2015
cevapladı

@fehmi7, dediğin gibi hiçbir şeyin tersi ispatlanamıyor.ama olay 1 psikopat doktorda değil zaten.mezarlıkta mahsur kaldıklarında amerika karşıtı bir komitenin bunların arkasında olduğunu söylüyordu.yani doktor sadece işini yapıyor(!):D

21 Ocak 2016
cevapladı

Spoiler butonuna filmi izlemeden önce tıklamamanızı öneririz.
2-C bloğundaki adamın yüzüne bu hale getiren Adnrew (Teddy) çünkü. Ona Laeddis diye seslendiği için adamı dövüyor. Laeddis var lakin kendisi. Doktor da Tedd diye sesleniyor, çünkü Andrew hala ona Chuck diyor. Başarısız olduklarını başını sallayarak belirtirken, patron da diyor. Yani bir nevi oyuna devam ediyor.

17 Eylül 2015
yazdı

Bir Leonardo Dicaprio klasiği. Zindan adası filmi ilk başlarda konuşmalarla sıksada muhteşem bir piskolojik efsanevi film olduğunu gösteriyor. Sıkılmanız sizin daha çok hareket istemenizden. Film aslında sizi ilk önce bir gerilim ve heyecan açlığına bırakıyor sonra sizi piskolojik sorunlarla boğup harika bir gerilim çıkarıyor. Özellikle sonlara doğru büyük bir gizemi bulmaya çözüm arıyorsunuz. Herşeyiyle güzel bir film izlemeniz gerekiyor. Çünkü hala hayattasınız.

25 Ağustos 2015
yazdı

Filmi tam olarak anlayamayanlar roulun yorumunu okuduktan sonra bir de benden dinlesin istedim :) [spoil] öncelikle şunu söylemeliyim imdbdeki isimler meselesi ile karakterlerin kimliğini anlama imkanımız yok. Fight club da da edward norton the narrator yani anlatıcı olarak brad pitt tyler durden olarak gecmekte. Bu filmi izlemeden spoiler yememek için böyle olmalı. Film akıl hastalığının tedavisinin önemine parmak basıyor yer yer. Teddynin karısı manik depresif bir hastadır ve tedavi edilmediğinden bir takım kötü olaylar yaşanmıştır. Durumun sorumluluğu ise doğal olarak teddynin omuzlarındadır. Hem çocuklarının hem karısının ölümünden kendisini aklayabilmek / hayatına devam edebilmek içinse kendisine yeni bir senaryo uydurmuş ve buna göre yaşamaya karar vermiştir. Son sahnelerde söylediği canavar gibi yaşamaktansa insan gibi ölmeyi tercih ederim sözü bu durumu apaçık anlatıyor. Yaptığı şeylerden kaçmak adına böyle bir yol seçmiş kendisine. Filmde sonlara doğru bunun bircok kanıtını da görüyoruz. Gerek fazlalık hasta meselesi gerek isim meselesi. Fakat ben çok farklı bir ayrıntıya değinmek istiyorum. Teddynin savaş sahnelerinden hatırladığı çocukları hatırlarsanız eğer sona doğru doktorun fotoğraflarla gösterdiği çocuklarla aynı olduğunu farkedersiniz. Bu bile teddynin aslında andrew leaddis olduğunun ispatıdır. [/spoiler]

3 Eylül 2015
cevapladı

Kardeşim spoiler konusunda doğru düşünüyorsn fakat teddy olduğuna kanıt bir sürü olay var yada yönetmen 2 taraflı yaparak sonuca varmak istememiş görüşüm bu kardşm saygı duyarm sanada

7 Mayıs 2017
cevapladı

yorumun güzel ama bir yeri kesiyorsun kardeşim. İnsan olarak değil İYİ bir insan olarak ölmeyi seçiyor. Eğer katil olduğunu düşünürse iyi bir insan olarak değil yine canavar olarak ölmüş olacak. Bu yüzden bana göre deli ancak bunların kendine kurulmuş bir komplo olduğuna inanarak ölüme yürüyor.

25 Ağustos 2015
yazdı

Hakikatler yoksa hayallerden mi ibaret?" sorusu asırlardır aklımızı karıştırır. Felsefe, her ne kadar bu soruya kuşkucu ve akılcı yapısıyla değindiyse de bir sonuç alamadı. İşte bu akıl yürütme insanın iç haline indirgendiğinde sorunlara neden oldu. Bireyi kimlik çatışmaları ve arayışlarla karşı karşıya bıraktı. Ona hakikatler ile hayalleri bir birine karıştıran kurgusal bir o kadar da sisli hayatın kapılarını araladı. Martin Scorsese'ın Zindan Adası (Shutter Island) adlı filmi de sözünü ettiğimiz görünüşte hakiki ancak temelde hayali bir hayata işaret ediyor. Film, buz dağının görünen bölümünü sunuyor görünmeyen bölümünü ilk etapta izleyicinin bulmasını istiyor. Yazar Dennis Lehane'nin romanından sinemaya adapte edilen Zindan Adası'nda, konuya ruhi buhran içinde olan kahramanın gözünden bakılıyor. Yönetmen, dilini onun algılamalarına dayanarak kuruyor. Sinema tutkunlarına filmin içeriği ve iletisini hemen sunmak gibi bir kolaycılığa kaçmıyor. Michel Foucault'nun ünlü yapıtı Deliliğin Tarihi'nden de beslenen filmde bilmece çok iyi örülüyor. Kahramanın iç dünyası, bocalamaları ve gelgitleri profesyonelce yansıtıldığını inkâr edemeyiz. Filmin hikâyesi ABD'nin Boston açıklarında yer alan bir ada hapishanesinde geçiyor. Dedektif Teddy Daniels ile ortağı Chuck akıl hastası suçluların tutulduğu hapishaneye gemiyle yol almaktadır. Çünk

20 Ağustos 2015
yazdı

MU AZ ZAM!

17 Ağustos 2015
yazdı

hala yoruma nasıl bakıyorsun aç ve keyfini sür :D:D

6 Ağustos 2015
yazdı

Film bitince "Leo al şu Oscarı,sen de biz de rahatlayalım artık" demekten kendimi alamadım:) Her zaman ki gibi Leonardo'nun müthiş performans sergilediği bir film daha.Bu zamana kadar izlediğim türünün en iyi gerilim filmlerden biri.Kesinlikle kaçırmayın,ancak sakin bir kafa ile izlemenizi öneririm.Sonu insanı şoka uğratıyor,yoksa olayları kavramanız zorlaşabilir.

21 Temmuz 2015
yazdı

rouL'a çok teşekkürler yorumunu okumasam cidden filmi başka anlayarak bitirecektim... 720pizle sitesine de çok teşekkürler gerçekten çok kaliteli bir film izleme sitesi sizi takdir ediyorum :)

15 Temmuz 2015
yazdı

Olağan Leonardo DiCaprio filmi. Akıcılığını bir an olsun bırakmıyor. Çok kafa karıştırıcı değil fakat insan gerçekten inanıyor. Ve gene düşündürücü bir son.

14 Temmuz 2015
yazdı

bu adamın oscar alamaması saçmalık.oynadığı çoğu filmin ucu açık bırakılıyor.filmde anlaşılmayacak bir şey yok yinede kafa karışıklığı için roul adlı arkadaş iyi özetlemiş. film on numara teşekkürler

5 Temmuz 2015
yazdı

Spoiler butonuna filmi izlemeden önce tıklamamanızı öneririz.
Chuck sonunda yöneticiye göz işareti yapıyor yememiş tuzağımızı der gibi Teddy yi kandıramıyorlar bu yüzden hiç kimse yönlendirmeden filmin sonunda kendisi önden yürüyor ve Teddy deli numarası yapıp ölümü seçiyor nedeni ise şu sonda söylediği iki soru Canavar gibi yaşamak mı ? yoksa iyi bir insan gibi ölmek mi ? canavar gibi yaşamaktan kastı onların oyunlarına gelip deli olduğunu ve karısını öldürdüğünü kabul ettiğinde onu yaşadığı hayata gönderecekler ve millet ona karısını öldürmüş şizofren bir canavar gözüyle bakacak ama o iyi bir adli polis olduğu icin onların oyunlarına gelmeyip iyi bir insan gibi ölmeyi tercih ediyor sonunda feneri göstermelerinin sebebi ise Doktorların ona son bir şans verdikleri halde o şansı değerlendirmeyip ölümü seçmesi niye ölümü diyorm dikkatle izleyin son sahnelerde doktor fenerde diyorki sana son bir şans veriyoruz değerlendiremezsen ölürsün diyor. Bu tespitleri filmi detaylıca izleyerek ve yorumları okuyarak yaptım okuduğunuz için teşekkürler.

25 Ağustos 2015
cevapladı

Dostum öncelikle oturupta uzun uzun kendi anladıklarını anlattığın için teşekkürler. Fakat bana kalırsa yanlış bir sonuca ulaşmışsın. Sırf buna cevap verebilmek adına siteye üye oldum :)) neyse kendi açımdan anladıklarımı yukarıya ekleyeceğim.

7 Mayıs 2017
cevapladı

Polis olduğuna inanarak ölüyor ancak gerçekten bir deli bunu kabul edemiyor sadece.

5 Temmuz 2015
yazdı

Spoiler butonuna filmi izlemeden önce tıklamamanızı öneririz.
İlk başta burada yorum yazan arkadaşların çoğunun kafası karışmış net açıklık getirmek için yorum yazma gereği duydum öncelikle shutter ısland zindan adasına imdbnin sitesinden bakmanızı rica ediyorum oyuncular ve canlandırdıgı karakterler yazılı olacaktır.Leonardo Di Caprionun yanında Teddy Daniels yazıyor yani Martin Scorsese ye göre ismi Teddy karakterin yani buna göre Teddy Zindan Adasına geliyor ortağıyla birlikte ortağı da Zindan Adasındakilerle işbirliği içinde ayrıca baştaki deli notunda Teddy ye run(kaç) yazıyor kağıdına ve bunu Teddynin ortağı Chuck görmeden yapıyor devamında Rachel Solandonun deli değil bir psikiyatr olduğunu anlıyoruz mağarada ortağı Chucka tüm planlarını anlatıyor Teddy tabi Chuckın Zindan Adasındakilerle işbirliği içinde olduğunu bilmiyor Chuckta Adanın yöneticisine söylüyor bunları ve yasadışı işler yaptıkları için Teddy yi hap vererek kısmen delirtmeye çalışıyorlar. Filmin sonuna kadar başarıyorlarda bunu fakat Teddynin filmin sonunda deli olmadığını ama oyunu onlara göre oynayarak deli ayağına yattığını görüyoruz. devamı üstteki yorumumda

21 Nisan 2017
cevapladı

ben de aynı sekilde düşünüyorum ç

21 Nisan 2017
cevapladı

peki sonunda feneri göstermesi oraya gitmesi öldüğünü mü gösteriyor illa. belki kaçamayacağını anlayıp deney malzemesi olmaya karar verdi

29 Haziran 2015
yazdı

Abi sürekli git gel git gel kafa allak bullak oldu be.

13 Haziran 2015
yazdı

Türkçe alt yazılı 720p'de görüntü berbat lütfen düzeltin ve sitenizde filmler neden alt'tan ve aşağıdan basık sinemaskop çekim gibi

Adminin Cevabı: Orijinali böyle neyse o basıklık yok yani

10 Haziran 2015
yazdı

Efsane bir film .

9 Haziran 2015
yazdı

Spoiler butonuna filmi izlemeden önce tıklamamanızı öneririz.
Abi filmi kaçıncı kez izliyorum bilmem ama sunu biliyorum teddy deli değil o ada da bisiler dönüyor bunu herkesle tartışırım

8 Temmuz 2015
cevapladı

arkadasım spoilerı vermeyi becerememissin izlemeyen okuyacak!

3 Haziran 2015
yazdı

abi film çok iyi bee bi dakıkasını bile sıkılmadan izledim :)

1 Haziran 2015
yazdı

gerçekten film çok karışıktı sürekli git gel yaptım.sonunda aslında dicaprio dedektif olarak mı geldi yoksa onlar kurguydu da dicaprio hep andrew miydi.yardımcı olun lütfen beynimiz yandı? :)

31 Mayıs 2015
yazdı

filmi ilkinde anlamdım ama sonra geri sarınca anlamya başladım. İzlemeyenler için söylüyorum 1 sessiz ortam 2 filme odaklanma 3 ayrıntıları kaçırmama :)))

31 Mayıs 2015
yazdı

10 numara bir filmdi. Heycanından hiç bir şey kaybetmeden devam ediyor. En önemlisi sıkmıyor. Bu arada Leonardo'ya oscar vermeyen beyni yaşamak istiyorum.

29 Mayıs 2015
yazdı

gerçekten muhteşem bir film.filmin başından sonuna kadar tempolu heycanlı bir film yani filmi izlerken asla bir saniye bile sıkılmazsınız.eğer gerçekten gizem dolu düşünmeyi zorlayan bir film arıyorsanız bu filmi tercih etmenizi tavsiye ederim.

19 Mayıs 2015
yazdı

beyin eror 404 (leonardo farkı)

16 Mayıs 2015
yazdı

İzleyipte anlamayan, anlamayıpta beğenmeyenlerin fazlaca olduğu bir filmdir. İzleyeni derinden sarsacak kadar karmaşık ve yorucu görselliği, kurgusu ve akıcılığıyla 1 saniyesinde bile sıkmayan, başından sonuna kadar merak ve ilgiyi koruyan, sürekli beyin jimnastiği yapmanızı sağlayan enfes bir psikolojik gerilim filmi. Filmi anlayamayanlara: "Akıllılık bir seçim değildir. Ona sahip olmayı seçemezsiniz". İyi kurguya sahip olan bir film. Gerek oyunculukları, gerekse kurgusu bakımından beni çok fazla etkileyen nadir filmlerden. Tüm film boyunca "yahu burada neler oluyor? neresini kaçırdım acaba? e bu böyleyse şurası nasıl şöyle?" gibi yorumlarla beyninizi zorlarken finalinde sizi öyle bir sarsıyor ki tüm filmi baştan sona düşünmek durumunda kalıyorsunuz. Kısacası bu film sizi aynı anda hem deliye çeviriyor hem de gözlerinizi açıyor. Konusu hakkında söyleyebileceğim tek şey -spoiler vermeden- senaristin kendini fazlasıyla aştığı olur. Her şeyin bu kadar bağlantılı olduğu ve aslında gerçek gözünüzün önünde dururken kendinizi çok fazla kaptırdığınız için göremediğiniz, pek çoğunun asla tahmin bile edemeyeceği mükemmel bir sonu olan bu film, Leonardo DiCaprio'nun gelmiş geçmiş en iyi aktörlerden biri olduğunu bize açıkça gösteriyor. Yer yer gerildiğim, yer yer düşünmekten çıldırma noktasına geldiğim de doğrudur. "Hadi artık bir şeyler olsa da biz de çözsek" diye beklerken sizi ters köşe ediyor. Çünkü aslında siz farkında olmadan o kadar çok şey olup bitiyor ki! İzlemeyenlerin hiç tereddüt etmeden ve önyargılarını bırakıp yalnız kalarak izlemelerini şiddetle tavsiye ederim

17 Temmuz 2015
cevapladı

filmi izlerken ayrıntıları fakedememişim. sonunda kafam karışmıştı.ama yaptığın yorum çok mantıklı geldi. aydınlattın bizi:)

28 Nisan 2015
yazdı

Düşünmeye zorlayan filmleri seviyorsanız eğer pişman olmayacagınız bi filmdir.

26 Nisan 2015
yazdı

Bu filmi çok önceden izlemiştim. Pişman olmayacağınız bir film. İzlerken gerileceksiniz falan ve bol bol sigara içeceksiniz demedi demeyin. Haa, bir de film sonunda içten ve istemsizce "Yok Artık" diyeceksiniz. Güzel filmdir efendim, güzel filmdir. İyi Seyirler ...

21 Nisan 2015
yazdı

Spoiler butonuna filmi izlemeden önce tıklamamanızı öneririz.
psikolojik filmlere bayılıyorum ve bu film en iyilerinden ayrıca makinist'İ ve memento'yu da önereceğim bu arada adamın deli mi olduğu yoksa hapishaneye hapsedilip deli olduğuna gelirsek cevap izleyice kalmıs ama ben yüzde 60 a 40 deli diyorum :D

17 Nisan 2015
yazdı

Film harbiden karıstırıcı olaya baglıo , ilk baslarda gerilim var sonlarda gizem izleyin görün

12 Nisan 2015
yazdı

film gerçekten çok derin.ama fight clup filmini izlediyseniz arasındaki bağlantıyı kurabilirsiniz.film on numara bir şizofreni filmi.

12 Nisan 2015
yazdı

Spoiler butonuna filmi izlemeden önce tıklamamanızı öneririz.
böyle filmlerde çok olmaya başladı artık ne yani dönüp başa tekrar mı izleyelim yani

5 Nisan 2015
yazdı

Düşünmeye zorlayan filmler her zaman favorim olmuştur bir İnception ya da Predestination değil ama,aldığı oyuda hakediyor.İzleyin pişman olmazsınız.

3 Nisan 2015
yazdı

Çok açık ve çok net ! Leonardo DiCaprio gelmiş geçmiş en iyi aktördür . Tartışılamaz bile , 18li yaşlarında bile hayranlıkla izlenilen oyunculuk performansını kat kat arttırdı . İnanamıyorum . DiCaprio gibisi bir daha gelmez , çok şanslıyız.

Spoiler butonuna filmi izlemeden önce tıklamamanızı öneririz.
Bu arada neden hep film sonlarında ölürsün be Dicaprio :D not: sonunda kendi rızasıyla ölüme gittiğini düşünenler varmış , spoiler butonuna basıp tartışabiliriz :D

29 Mart 2015
yazdı

MÜKEMMEL.Tek kelimeyle filmin karşılığı bu.Sırf bu film için bile üye olunabilir.Bittikten sonraki kafa çok güzel .Yaşamanızı tavsiye ederim.Vaktin varsa hiç durma izle.Kesinlikle izle.Kesin izle :)

27 Şubat 2015
yazdı

di caprio ne bıcım bır adam ya 2003 den bugune adamın 7.0 altında fılmı yok gercekten ıyı

26 Şubat 2015
yazdı

kendi dalında üstüne tanımadığım bir film.İzlemeyenler için büyük bir kayıp

23 Şubat 2015
yazdı

Kafanızı karıştıran psikolojik bir film kesinlikle izleyin.

24 Ocak 2015
yazdı

Allahsızlık:oscar alanların resmini birleştirip leonardo di caprıo resmi yapmak

27 Ocak 2015
cevapladı

Ne demek istediğini anlamadık biraz daha detaylı yazarmısın

20 Şubat 2015
cevapladı

@smoke weed everyday, adam hiç oscar alamadı ya dalga geçmenin kralını yapma anlamında demiş adam

23 Ocak 2015
yazdı

Filmi izlemeyenler için şunu söyliyim yorumlara aldanmayın ve izleyin.Psikolojik filmlerden anlamayan izleyicilere kulak asmayın sonunu beğenmeyenler için söylüyorum adam orda bize bişey anlatmak istemiş.Bu anlatılmak istenen şey etkili bir şekilde izleyiciye verilmek istenmiş.Ben filmin sonunu izledikten sonra birkaç gün etkilendim. Lütfen filmin sonundaki hareketleri iyi yorumlayın.Psikolojik filmlerin çoğunda böyle mesajlar mevcuttur.(İnception'u izleyin)

20 Ocak 2015
yazdı

ben çorba sever olarak cok begendım sende begendın deılmı bığnı :D

20 Ocak 2015
cevapladı

senle izleyince daha bi güzel oldu çorbacı :D :D

20 Ocak 2015
cevapladı

hahah haklısın sen bnm sayemde corbaya merhaba dedın o yuzden sen bı baskasın ev yapımı corbacılar dernegi :D#vamoosee ,

20 Ocak 2015
cevapladı

iyiki varsın <3

20 Ocak 2015
cevapladı

ben her zaman yanında olurum babe vede corba ile unutma bız E.Y.Ç.D. üyelri ve kurucularıyız :D#vamoosee ,

19 Ocak 2015
yazdı

di caprionu bu tarz filme nasıl verirler onu anlamadım...sonu kötü diyildi ama filmi hiç sevmedim

12 Nisan 2015
cevapladı

bencede sıradan bir film bu kadar parayı nerye harcamışlar anlamadım

6 Mayıs 2015
cevapladı

la oğlum yürü git ne gamsız adamsınız ki şu filmi sevmedim diyebiliyosunuz gerçi diyildi yazmışsın nyse sende haklısın

12 Ekim 2016
cevapladı

Bir çatıya çık balıklama atla sen

4 Ocak 2015
yazdı

Çok iyi film

4 Ocak 2015
yazdı

Filmin sonlarına doğru biraz korkuya kaçıyor sırf sahne vardır diye iki hafta izleyemedim sonra arkadaşımla izledim neden bekledim diye pişman oldum biraz gerilim var ama HARİKA!!!

3 Ocak 2015
yazdı

Gelmis gecmis en iyi gerilim, psikoanaliz filmi , nokta .

18 Aralık 2014
yazdı

Mükemmel bir kurgu izleyicinin tahminlerini yanıltan cinsten:)

14 Aralık 2014
yazdı

Spoiler butonuna filmi izlemeden önce tıklamamanızı öneririz.
kim filmden ne anladı dicapro orda bir hastaymıydı yoksa dedektifti sizce hangisiydi ??

11 Aralık 2014
yazdı

kestirilemez ve çok güzel bir film...

29 Kasım 2014
yazdı

tüm beyin damarlarını çalıştıran bir film olmuş, gerçekten harika..

23 Kasım 2014
yazdı

Bu filme olmamış diyen taş olur be.

13 Kasım 2014
yazdı

8 ? 8.0 imdb ? Bu oylayıcıları anlayamıyorum.Normalde sıksık yorum yapmam ama bu filme sasırdım.Dünya çapında filmler ve imdb ler genellikçe hiç uyumlu değil.Sonu berbattı çok kötü bir filmdi 8.0 imdb almıs en basitinden titanik filmi 7.6 imdb ye sahip daha iyi bir film titanik ama daha az imdb.Ben sunu anlıyorumki birdaha filmleri imdb sine göre değilde kendi puanlamama göre izlicem.

1 Ocak 2015
cevapladı

yanlış düşünüyosun kardeş bence bu film 8 i haketmiş ama titanic de haklısın 7 değil 9.6 olmalıydı, yanlış olan titaniğin 9,6 olmaması

1 Ocak 2015
cevapladı

tüm zamanların en çok izlenen filmine 7,6 vermeleri oylayanların film den anlamadığını gösterir ki titanic filmi o kadar iyiki en odun en duygusuz insanı bile ağlatabilir

28 Ekim 2014
yazdı

filmi izlemeden ölmeyin.Çok iyi ve muhteşem bir sona sahip.

25 Ekim 2014
yazdı

plus player türkçe dublaj açıyorum altyazlılı çıkıyor

Adminin Cevabı: Düzeltildi. İyi Seyirler.

25 Ekim 2014
yazdı

Leonardo yine döktürmüş, hiç sıkılmadan izledim. Konusu insanı kitliyor adeta. Şiddetle tavsiye ediyorum. Site içinde emeği geçen herkese teşekkür ederim.

23 Ekim 2014
yazdı

Fazla sıkıcı olduğundan 40 dakikasına ancak sabredebildiğim, sonrasında atlata atlata sonuna ancak gelebildiğim bir film. Bazı filmler türünü sevmeyen insanlar için bile sevilebilirdir ama ben bu filmin ancak türünü sevenler için bir anlam ifade edebileceğini düşünüyorum...

4 Ocak 2015
cevapladı

zaten atlattığın için sıkılmışsın ki...

31 Mayıs 2015
cevapladı

filim beyin gerektiriyor ondan sıkılmışsındır sen :)

11 Ekim 2014
yazdı

film açılmıyor bir sorun mu var acaba?

17 Ekim 2014
cevapladı

Plus playerden izle dostum

22 Eylül 2014
yazdı

Film dediğin böyle olur dedirten bir filmdi gerçekten , filmin sonu kişinin yorumuna kalmış .

22 Ağustos 2014
yazdı

Aklınızı kurcalayacak bir film ve beklenmedik bir son.

24 Temmuz 2014
yazdı

Mukemmel bi kurgu ve yine ayni seklde mukemmel bi film..kesinlikle izlenmesi gereken filmlerden biri..di caprio'ya izledigim her filminden sonra hayranligim bir seviye daha artiyo..bunun disinda inception, the departed ve the wolf of the walk street filmlerini oneririm ama ozellikle inception...

4 Ocak 2015
cevapladı

inception'u anlayamıyom benim devreler yanıyo nasıl anladın :D

8 Nisan 2014
yazdı

Dün The Jacket Bugün Shutter Island Beyin error :). . . kaçırmayın izleyin gençlik

1 Şubat 2014
yazdı

Film harika gerçekten ve müthiş bir sona sahip. tabi ben her filmde olduğu gibi ilk başta sonunu tam anlamadım ama sonra internetten yorumlara bakınca anladım :D harika bir film izleyin.

2 Ocak 2014
yazdı

Tek kelimeyle mükemmell bir film...!!! bu sırada adminn Denzel Washington'ın dejavu filmini bekliyorum uzun süredir lütfen o filmi de yükleyinnn!!!

Oyla:
Shutter Island Kullanıcı Oyu: 9.3 / 10 (837 oy)
Zindan Adası - Shutter Island 720p izle
720p
  8,1/10
 
  138 Dk.
  ABD